T. J. Sokol Praha Dejvice I, Bubenečská 4/181, Praha 6
+420608582402
kaschwarzova@seznam.cz

Letní soustředění

Poslední prázdninový týden patří každoročně letnímu soustředění. Děvčata mají šanci nejen se před začátkem nadcházejícího školního roku trochu protáhnout a dohnat prázdninový pokles formy, ale zároveň poznat se navzájem ještě o něco lépe, než se jim to daří po celý rok v tělocvičně. Dopoledne jsou věnována tréninkům v tělocvičně, jejichž završením je závěrečný závod. Odpoledne pak nejrůznějším aktivitám – koupání, sportovním kláním i jiným ptákovinám, které pro ně v rámci celotáborové hry vymýšlíme.

Trocha historie

Letní soustředění našeho oddílu se konala již leckde. V letech předrevolučních i několika porevolučních jsme se soustřeďovali ve Frýdlantu v severních Čechách. Spaní v tělocvičně, vlastní vaření… pohodlí šlo zkrátka stranou a tehdejší gymnastky se zocelovaly nejen ve sportu.

Dalším z oblíbených míst se na několik sezón stalo Doubí u Třeboně. Přesun ze severu na jih s sebou přinesl spaní v chatičkách a krásné okolí plné, jak jinak, rybníků. Tělocvična byla také příkladná a zdálo se, že nám nic nechybí. To byla pravda až do chvíle, kde se finanční nároky správců areálu dostaly tam, kde jsme na ně již nechtěli dosahovat a nastal další přesun.

Z historie letních soustředění…

Rok 2002, Harry Potter a první týden v nádherných lesích Vysočiny u Želiva. Tím začala několikaletá éra soustředění u přehrady Trnávka, v místě, které nabízí všechny myslitelné druhy nejen sportovního vyžití, trochu stísněnou tělocvičnu a maximálně pohodlné bydlení v okálech se společným náměstíčkem.

Na jaře roku 2008 nás ale majitel rekreačního střediska Trnávka nemile překvapil tím, že na nás zapomněl, a tak jsme narychlo sháněli místo nové. Nakonec se jím na toto léto stalo krásné horské prostředí Pasek nad Jizerou, kam jsme se vydali hledat sněžného muže Huga.

Hledali jsme dále a od roku 2009 jsme zakotvili v rekreačním zařízení Radost v Dolu u Sedlice. To nabízí kromě prostorné tělocvičny také koupání přímo na místě a hlavně krásné jihočeské lesy, louky a rybníky v podstatě za domem. Tam vznikla i dobrodružná tradice trávit poslední den a noc pod stanem!

Dol u Sedlice 2011

Letní soustředění 2011 – Skřítkové

Letní soustředění 2012 – Večerníček v ohrožení!

Letní soustředění 2013 – Ztraceny ve vesmíru

Letní soustředění 2014 – Škola malých čarodějnic

Letní soustředění 2015 – Malé mořské víly

… v roce 2016 se po osmileté pauze vracíme do rekreačního zařízení na přehradě Trnávka. Užíváme si opět většího soukromí a klidu, a také velmi malé tělocvičny, ze které nás nikdo nevyhání. Zahajujeme „staronovou“ táborovou hrou o cestě kolem světa (za 8 dní)…

Letní soustředění 2016 – Cesta kolem světa

Letní soustředění 2017 – Indiánské léto na stříbrném jezeře

Letní soustředění 2018 – Cesta vesmírem

Letní soustředění 2019 – Pravěk – „Cesta za ohněm“

Letní soustředění 2020 aneb když nám zrušili Tokyo, jedeme na Želiv! – OH Želiv-Tokyo 2020

Letní soustředění 2021 – Tarzanka