T. J. Sokol Praha Dejvice I, Bubenečská 4/181, Praha 6
+420608582402
kaschwarzova@seznam.cz

Letní soustředění 2013

„Ztraceny ve vesmíru“

Kdo si myslel, že letošní soustředění proběhne konečně v poklidu, byl  na omylu. Už při cestě ze Sedlice do Dolu nás přepadli a zajali hladoví Gumani. Místo v rekreačním zařízení Radost jsme se tak octly na planetě Gumix, kde už od začátku bylo zapotřebí být ve střehu, rychle se na cizí planetě zorientovat, poznat zvyklosti a záludnosti místních obyvatel a pečlivě naplánovat útěk…

Zaprvé bylo třeba sestavit spolehlivé a dobře ovladatelné vesmírné lodě a vybavit se vším potřebným na cestu, obstarat si cestovní pas a víza. Ale ačkoliv vše probíhalo podle plánu a v pondělí ráno se podařilo z Gumixu odstartovat, netrefily jsme zpátky na Zem a místo toho se ocitly na další podivné planetě…

Na planetě Luminex bylo sluneční záření tak silné, že i přes dešťová oblaka hrozilo oslepnutí! Za pomoci speciálních ochranných brýlí bylo potřeba splnit řadu úkolů, které si na nás na planětě vymysleli.

… Ani další přistání nás k zemi o nic víc nepřiblížilo. Na souhvězdí podivného názvu Zoopleiády žilo množství ještě podivnějších zvířat. A bylo zapotřebí je velmi dobře poznat. 

Bloudění po vesmíru nás další den dovedlo na vodní planetu Aqualuna, jejíž obyvatelé byli vášniví sportovci. Čekalo nás sportovní odpoledne plné her s vodní tematikou. Až ve čtvrtek nám svitla naděje, že nebudeme po vesmíru bloudit navěky. Obyvatelé planety Terra Magneta nás seznámili s důmyslnými navigačními zařízeními – buzolami, a naučili nás je ovládat. Po odpoledním „orienťáku“, který prověřil navigační schopnosti všech posádek už nic nebránilo tomu směřovat kosmické lodě na Zem.

V pátek jsme ještě zvládly rychlou zastávku na gymnastické planetě Gymnastol, kde náhodou zrovna probíhaly gymnastické závody, a už jsme se rychle přibližovaly k Zemi. Bylo ještě třeba lodě na přistání řádně opravit a nachystat a hlavně bezpečně přistát! Naštěstí se přistání podařilo nasměrovat do nedalekého rybníka, a tak všechny posádky šťastně a bez modřin přistály!

A na závěr nechybělo opět stanování. S koupáním v rybníce, opékáním buřtů a  těstových hadů, večerním zpěvem a nočním deštíkem.

Fotogalerie