Letní soustředění 2012

„Večerníček v ohrožení!“

Do rekreačního zařízení Radost v Dolu u Sedlice jsme se vypravily už počtvrté. Po příjezdu bylo milým překvapením, že nakonec místo areálu nevyrostla jaderná elektrárna:) Mohly jsme se tedy ubytovat, brzy jsme ale zjistily, že náš pobyt úplně bez starostí nebude. Někdo totiž unesl Večerníčka!

Do pátrání po neznámém únosci se tak pustilo osmi večerníčkových dvojic a jedna rodina. Vedle každodenního tréninku se vydávaly po stopách zlé a především nešťastné a osamělé televize Edny, která Večerníčka unesla, protože mu záviděla jeho oblibu mezi dětmi. Soutěžily v dovednostech večerníčkových postaviček, vymyslely nové díly seriálu pro děti, které Edně představily, ale ta byla pořád nespokojená. Vyrobily krásné a odolné nové hlasatele pro televizi Ednu – Ednovníčky, předvedly nové večerníčkové znělky, mezitím stihly natrénovat na gymnastické závody, až se milá televize Edna konečně ustrnula a zajatého Večerníčka vydala.

A nakonec nechybělo závěrečné stanování, které bylo tentokrát sice trochu na blátě, ale s pouhými deseti kapkami deště, přesoleným lančmítem a bramborovou kaší nakonec dopadlo nad očekávání pohodově.