T. J. Sokol Praha Dejvice I, Bubenečská 4/181, Praha 6
+420608582402
kaschwarzova@seznam.cz

Zimní soustředění 2016

Pod Bramberkem podruhé

Na zimní soustředění o pololetních prázdninách jsme letos opět vyrazily do chalupy „Pod Bramberkem“ v Jizerských horách.

Sněhové podmínky letos neslibovaly příliš, doufaly jsme, že nám alespoň sníh co nejdéle vydrží. Už cesta od autobusu k chalupě byla jiná než loni, nikoli po sněhu, ale pěkně dobrodružně a doslova po ledu. Málokdo cestou alespoň jednou neusedl na zem. Chalupu už jsme dobře znaly a opět nám výborně posloužila. Na lyže jsme vyrazily druhý den ráno do Lučan nad Nisou, a hned odpoledně jsme zahájily „běžkařský výcvik“ na loukách nad chalupou. Další den už jsme vyrazily na výlet delší po loukách pod kopcem v Maxově, tam už ze sněhu vykukovala tráva, a tak večerní vydatný déšť nám moc optimismu nedodával. Ale v neděli ráno jsme přede dveřmi našly pět centimetrů čerstvého sněhu, a tak jsme mohly vyrazit na běžkový výlet do Hrabětic, vrátit běžky do půjčovny a pěšky přes rozhlednu nazpět do Maxova.

Krom lyžování a běžkování jsme také trávily čas různými hrátky v chalupě a samozřejmě velmi oblíbenými kuchyňskými pracemi. Soustřědění se nám opět vydařilo a už se těšíme na příští rok!

Fotogalerie