T. J. Sokol Praha Dejvice I, Bubenečská 4/181, Praha 6
+420608582402
kaschwarzova@seznam.cz

Zimní soustředění 2012

Po loňském zimním soustředění „na blátě“ jsme s napětím očekávali, jestli budeme letos moci zabalit i lyže. Svatý Petr naše přání vyslyšel a nadělil nám zimu opravdu pořádnou. Předpověď slibovala  mrazy a maximální denní teploty 12 stupňů pod nulou. A tak jakmile jsme přijely a prohrabaly si cestu k chalupě, začaly jsme téměř okamžitě topit a až do nedělního odpoledne jsme s tím nepřestaly.

Naštěstí už večer byl pokoj dětí vytopen na 15 stupňů (to my dospělí jsme si na tuto „komfortní“ teplotu museli počkat ještě dva dny usilovného topení). 

Podmínky pro lyžování byly tedy parádní. Navíc na sjezdovce povětšinou kromě nás jezdilo nanejvýš pět dalších lyžařů. A sluníčko nepřestávalo svítit, avšak s mrazivými teplotami nic moc nezmohlo. Dlouho jsme tak na svahu nikdy nevydržely, zima nebyla nikomu příjemná. Možná i proto si velkou oblibu letos získaly mnohdy tak nemilované běžky.

Mezi lyžováním nás plně zaměstnávaly práce nutné k přežití, tedy doplňování dřeva a vytápění chalupy a příprava jídla, a tak na další hrátky už moc času nezbývalo, i když vlastně…radši ani nechceme vědět, co se dělo nahoře!

Fotogalerie