O Vánočním perníku

Vánoční  perník je tradiční předvánoční klání pro všechny gymnastky našeho oddílu. Je to závod téměř stejně starý jako oddíl sportovní gymnastiky Sokola Dejvice a zůstává příležitostí pro setkání všech současných i minulých členů a přátel oddílu.

Koná se tradičně poslední pátek před Štědrým dnem a pravidla jsou vymyšlena tak, aby mohli soutěžit všichni více i méně trénující členové oddílu. Na rozdíl od pravidelných jarních a podzimních přeborů jednoty, které jsou přípravou na závody celopražské a pravidly se přizpůsobují oficiálnímu závodnímu programu, je Vánoční perník závodem více „domácím“. Každá věková kategorie má své požadavky a také „bonifikace“ – náročnější prvky, které jsou náležitě ohodnoceny body navíc.

K Vánočnímu perníku neodmyslitelně patří perníkové medaile pro všechny účastnice, ceny z perníku pro závodnice na stupních vítězů a perníková chaloupka pro závodnice na stupni nejvyšším. V dobách (ne)dávno minulých závod začínal tanečkem kolem vánočního stromečku doprovázeným koledami a secvičenými speciálně pro tuto příležitost. Bohužel, na taneček již poslední léta nezbývají síly, což se snažíme vynahradit cukrovím a dárečky pod stromečkem.

Po dlouhých letech, kdy se perníkové ceny kupovaly, jsme se rozhodly vzít výrobu perníkových chaloupek a dalších odměn z perníku do vlastních rukou. Již několik let si všechny perníkové medaile, chaloupky a další ceny pečeme a zdobíme sami.