Zimní soustředění

Novodobá historie zimních soustředění (tedy těch, co my pamatujeme) sahá do roku 2006, kdy jsme se po letech rozhodli oprášit tradici zimních soustředění a vyrazit o pololetních prázdninách do hor. Těch pár dní strávených na Lyžařské boudě nad Pecí pod Sněžkou se nám nakonec líbilo natolik, že od té doby na hory jezdíme každý rok. Najít místo, kde bychom mohli bydlet i lyžovat za rozumnou cenu však nebylo vždy jednoduché, a tak jsme za tu dobu vyzkoušeli nejedno krkonošské středisko...

2006  Lyžařská bouda
2007  Mír
2008  Mír
2009  Vítkovice
2010  Herlíkovice

Z historie zimních soustředění...

A pak nás popadla myšlenka udělat zimní soustředění trochu více "spartánské" a namísto do penziónu vyrazit na chalupu na Zvičinu. Za cenu toho, že se o sebe musíme sami postarat, což obnáší především podíl všech na doplňování dříví, topení v kamnech a práci v kuchyni, bydlíme na horách prakticky zadarmo a sjezdovku i bežecké tratě máme téměř za plotem.

Poprvé jsme zimní soustředění na Zvičině uspořádali v roce 2011. Sníh na nás sice bohužel do března nepočkal, a tak spíše než lyžařské bylo soustředění výletní, avšak vyzkoušeli jsme si, že chalupa naše působení přežije. A v roce 2012 jsme naopak otestovali, že i my přežijeme na chalupě o i v opravdové zimě.

Zimní soustředění 2012

Zimní soustředění 2013

Zimní soustředění 2015

Zimní soustředění 2016