Letní soustředění 2014

"Škola malých čarodějnic"

Letošní soustředění nebylo výcvikem pouze gymnastickým, ale také v čarování. Už zkraje při cestě od vlaku si na nás v lese počkala ředitelka školy Severin Sybila Krákavá, aby nás přivítala v čarodějnickém školním roce. A tak volný čas mezi gymnastickými tréninky malé studentky věnovaly studiu bylin, koření a lektvarů s prof. Jagou, létání na koštěti s prof. Beatricí Metlovou, kouzlení s celým profesorským sborem, profesorkami Brumlavou, Blekotavou a Šilhavou, výpravě za vhodným ošacením na rej či výrobě čarodějných klobouků, šatů a košťat. A samozřejmě šprtání kouzelných formulek..., a že jich nebylo málo. A pátek byly všechny přezkoušeny, nejprve v gymnastice, a pak i ve znalostech čarodějných. Vysvědčení nakonec dostaly všechny!

A na závěr nechybělo opět stanování. S výrobou vlastních polévek v kotlíku, opékáním buřtů, večerním zpěvem a vydatným ranním deštíkem.